5. Masterplán pro 2030

Kompas, který bude alespoň inspirativní pro nová a další zastupitelstva. Pokud nemáme jasný a dlouhodobý plán, tak jenom přežíváme ze dne na den a řešíme ad hoc situace. Možná město něco podobného v šuplíku má, ale v tom případě to směrem k veřejnosti komunikuje špatně. Koncepční rozvoj je absolutní priorita.

Takto velké a komplexní plány musí tvořit odborníci na urbanismus a architektu, které hodláme oslovit. Základní předpoklady ale máme. Víme, že v dohledné budoucnosti bude snad konečně dokončen obchvat města, který z centra odvede tranzitní dopravu. Odliv dopravy z Hlavní třídy otevře nové perspektivy. Chceme obnovit původní uliční síť města. Ať už je to ulice Palackého nebo Těšínska. Budeme muset řešit stav objektů „U Čecha“ a „Krym“. Čeká nás vybudování nového kulturního sálu/dostavba ND. Zajistit komplexní synchronizaci dopravy, parkování, pěší prostupnosti.

Velkou prioritou pro nás bude usilovat o vysokou školu ve městě. Věříme, že tento cíl může Frýdek-Místek posunout na novou úroveň. Partnerská města Žilina a Bialsko-Biala to jasně dokazují. Žilinská univerzita v Žilině nabízí možnost studia dokonce na sedmi fakultách.

Navrhni úpravu