4. Digitální smartCity

Technologie nám dokážou v mnohém velmi usnadnit život, pokud se je naučíme perfektně ovládat. Inteligentní nakládaní s daty umí ušetřit miliony korun z rozpočtu, i tisíce hodin lidského života, který se jinak promrhá zbytečnou prací, stáním v kolonách nebo čekáním úřadech. My v Pirátech víme, jak toto plýtvaní omezit.

Sběrem a nalýzou dat zefektivníme nakládaní s energiemi, materiálem i pohyb po městě. Dokážeme pomocí matematiky a statistiky zefektivnit prostupnost křižovatek, i optimalizovat trasy autobusů. Maximalizuje možnost komunikace s úřadem prostřednictvím internetu.

Frýdek-Místek je líhní chytrých a nadaných lidí. Jen jim město, podle nás dostatečně nepomáhá. Iniciujeme vznik a rozvoj podnikatelského inkubátoru a tzv. Coworking space (sdílené pracovní prostory) nejen pro inkubované subjekty, ale také pro širokou veřejnost. Ty dnes neodmyslitelně patří k modernímu stylu práce, a tudíž k modernímu městu. Pomůžeme začínajícím podnikatelům postavit se na vlastní nohy!

Nabídneme podporu všem, kdo projeví zájem. Reagujeme na aktuální kauzy (jak se vypořádat s EET, školení GDPR a další). Budeme pořádat pravidelné kurzy zdarma v oblasti finanční gramotnosti a informačních technologií. Velkou výzvou moderního světa jsou tzv. fake news. S workshopy, jak pracovat s informacemi z kyberprostoru, jak ověřovat zdroje a fakta, budeme pravidelně navštěvovat jak základní školy, tak všechna městská zařízení pro důchodce.

Podporujeme obnovitelné zdroje energie. Všechny střechy veřejných budov by měly vyrábět solární elektřinu. Na základních školách navíc tyto technologie s bateriemi mohou posloužit i k praktické výuce nejen fyziky.

Navrhni úpravu